Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
19
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cruel Story of Youth

Cruel Story of Youth

1960
×
Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Safe

Safe

1995
×
Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
03
A Pleasure, Comrades!

A Pleasure, Comrades!

2019
×
Edit this entry  
03
Trouble

Trouble

2019
×
Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
Edit this entry  
03
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
Edit this entry  
02
Coup 53

Coup 53

2019
×
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
16
Bait

Bait

2019
×
Edit this entry  
02
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
17
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
Edit this entry  
13
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
10
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
05
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
Edit this entry  
23
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
Edit this entry  
23
White Material

White Material

2009
×
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
01
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
Edit this entry  
30
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
Edit this entry  
15
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
29
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry