• The Mitchells vs. The Machines

  • Zola

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Trouble

  • Hustlers

  • Coup 53

  • First Cow

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • A Pleasure, Comrades!

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Matthias & Maxime

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Atlantics

  • Bacurau

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

  • Booksmart

  • Bait

  • The Souvenir

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Farewell

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Five Men and a Caravaggio

  • In Fabric

  • High Life

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

  • Wild Rose

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

  • King of Thieves

  • The Sisters Brothers

  • Sunset

  • Boy Erased

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Peterloo

    ★★★★★

  • Suspiria

  • The Old Man & the Gun

  • The Other Side of the Wind

  • Non-Fiction

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Too Late to Die Young

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Dogman

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • 3 Faces

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer