Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★

  • Bob Marley: One Love

    ★★

  • Anyone But You

    ★★½

  • The Color Purple

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Fall

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Fallout

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Teacher

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★