• Windfall

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • American Underdog

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • F9

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★½

  • Land

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • A Teacher

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Cowboys

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Last Shift

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Worth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Four Good Days

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★