Sort by

Will has logged 70 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Home Team

Home Team

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brazen

Brazen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry