• Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Who the Fuck is That Guy?: The Fabulous Journey of Michael Alago

    ★★

  • The Defiant Ones

    ★★★★

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★

  • This Book Is Cursed

    ½

  • Five Came Back

    ★★★★

  • Joe Cocker - Mad Dog with Soul

    ★★★

  • Mansfield 66/67

    ★★½

  • Long Strange Trip

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Curse of the Man Who Sees UFOs

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • Supersonic

    ★★

  • The Void

    ★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • The Disappointments Room

    ½

  • Catfight

    ★★½

  • I Called Him Morgan

    ★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★½

  • The Windmill Massacre

    ★★

  • Sad Vacation: The Last Days of Sid and Nancy

    ★★

  • Beyond the Gates

    ★★

  • As They Continue to Fall

    ★★★½

  • Gimme Danger

    ★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Sacrifice

  • Ghostheads

    ★★

  • I'll Sleep When I'm Dead

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • They're Watching

    ★★

  • Winners Tape All: The Henderson Brothers Story

    ★½

  • Hired Gun

    ★★

  • This House Has People in It

    ★★½

  • The Art of Organized Noize

    ★½

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Dwarvenaut

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Zero Days

    ★★½

  • Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

    ★★★★

  • Pre Vis Action

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • The Greasy Strangler

    ★★½

  • Morris from America

    ★★½

  • Los Punks: We Are All We Have

    ★★

  • Wiener-Dog

    ★★★½

  • Fuckkkyouuu

    ★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • Christmas Presence

    ★★

  • This Woods Is Cursed

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Chi-Raq

    ★★★★

  • This Was Tomorrow

    ½

  • Krampus

    ★★★½

  • I am Thor

    ★★½

  • Can We Take a Joke?

    ★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Back in Time

    ★★

  • Dark

    ★★½

  • Mad Tiger

    ★★★★

  • The Audition

    ★★★

  • Stretch and Bobbito: Radio That Changed Lives

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

    ★★½

  • Darling

    ★★