• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Caveat

    ★★★

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★★★★

  • Homemade

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Stateless

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★