Sort by

Stacey has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Body Count

Body Count

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Splinter

Splinter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Untraceable

Untraceable

2008
×
Edit this entry  
21
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Paranormal Entity

Paranormal Entity

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Disturbia

Disturbia

2007
×
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry