• Loki

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Me You Madness

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • WandaVision

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • Hamilton

    ½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Cats

    ½

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Here Comes Hell

    ★★½

  • Blood Vessel

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Shed of the Dead

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Monster Party

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Pledge

    ★★★½

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Victor Crowley

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Dead Shack

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • Mayhem

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★½