Sort by

sarah has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Family First

Family First

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Thin Man

Another Thin Man

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clown

Clown

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry