Sebastian has logged 20 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry  
28
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry