Shannon has logged 12 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry