Sort by

SSJeanne has logged 36 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Christmas Special

The Simpsons Christmas Special

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pantomima

Pantomima

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Movie of Eggs

A Movie of Eggs

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wait for Me at Udagawachou

Wait for Me at Udagawachou

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry