Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
½
Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Linkin Park and Friends: Celebrate Life in Honor of Chester Bennington

Linkin Park and Friends: Celebrate Life in Honor of Chester Bennington

2017
×
Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Edit this entry  
04
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Valentine

Valentine

2001
×
★★½
Edit this entry  
01
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Filth

Filth

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry