• The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Propaganda Movie

  • Epílogo

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Boneca do Inferno

    ★★★★

  • Conexão Macabra

  • 13:13

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Canibalya

    ★★★

  • Joga o Lixo Fora

    ★★★

  • Fora de Rede

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Butcher

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • After We Collided

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Imagem

  • GAP

    ★★★★

  • A Escada

  • 3 A.M.

    ★★★★

  • Kissed

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Depois da Meia Noite

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • 365 Days

    ½