Sort by

sam has logged 28 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomorrow, When the War Began

Tomorrow, When the War Began

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burlesque

Burlesque

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry