Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Animals

Animals

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Hearts and Bones

Hearts and Bones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry