Larissa has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fireproof

Fireproof

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampyres

Vampyres

1974
×
Read the review Edit this entry  
03
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zuzu Angel

Zuzu Angel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love O2O

Love O2O

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Querô: A Damned Report

Querô: A Damned Report

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry