• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • Alone

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • 6 Underground

    ★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Last Hangover

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The VelociPastor

  • The Perfection

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Duck Duck Goose

    ★★½