• The Batman

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

  • The Card Counter

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Fahrenheit 11/9

  • First Man

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Achoo

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Kodachrome

  • The Breadwinner

  • Weeds

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Lost Property Office

  • Pray for Rain

  • Negative Space

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return

  • Dear Basketball

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Lou

  • Garden Party

  • The Other Side of Hope

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Revolting Rhymes

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • April and the Extraordinary World

  • Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

  • The Lobster

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Book Thief

    ★★★

  • Coda

  • Ernest & Celestine

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

  • Alps

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Drive

  • The Tree of Life

  • The Clock

  • Four Lions

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • Ondine

  • A Serious Man

  • Winnebago Man

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • My Winnipeg

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Hotel Chevalier

    ★★★½

  • Madame Tutli-Putli

  • Control

  • Hot Fuzz

  • Children of Men

  • V for Vendetta

    ★★½