Sort by

Ethan has logged 46 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Color

Fast Color

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warcraft

Warcraft

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jezebel

Jezebel

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Seberg

Seberg

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry