Sort by

Ethan has logged 463 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Straight Up

Straight Up

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spinster

Spinster

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
Read the review Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saving Face

Saving Face

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Western Stars

Western Stars

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
Read the review Edit this entry