Alex has logged 31 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Android Cop

Android Cop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blast

Blast

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Six

Crazy Six

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thundering Mantis

The Thundering Mantis

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
Edit this entry  
03
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
Edit this entry  
03
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
Edit this entry  
03
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
Read prior review Edit this entry  
03
Challenge of the Tiger

Challenge of the Tiger

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Dragon's Infernal Showdown

The Dragon's Infernal Showdown

1980
×
Edit this entry  
03
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
Edit this entry  
03
Soul Brothers of Kung Fu

Soul Brothers of Kung Fu

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Chato's Land

Chato's Land

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
Edit this entry  
03
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
Edit this entry  
03
Return of the One-Armed Swordsman

Return of the One-Armed Swordsman

1969
×
Edit this entry  
03
The One-Armed Swordsman

The One-Armed Swordsman

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry