• Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★

  • Opera

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • To: Gerard

    ★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Do Not Split

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Genius Loci

    ★★★★

  • The Snail and the Whale

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

    ★★½

  • Harriet

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Our Planet

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Lowland Kids

    ★★½

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★½

  • Border

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Black Panther

    ★★½