• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Trailer Park Boys: Say Goodnight to the Bad Guys

    ★★★★★

  • Tales from Earthsea

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Swingers

    ★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★