Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Edit this entry  
18
The Other Me

The Other Me

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Greedy

Greedy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Junior

Junior

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★
Edit this entry  
21
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry