• LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Free Guy

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Ratchet and Clank - Life of Pie

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★★

  • WandaVision

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Water Man

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Inconvenient Indian

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • From Me to Her

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Western Stars

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Obituary of Tunde Johnson

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Black Conflux

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Hair Love