Sort by

Spotless has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry