Spotless has logged 446 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cobra Kai - The Afterparty

Cobra Kai - The Afterparty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vandal

The Vandal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry