Sort by

sav has logged 39 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisterhood of Night

The Sisterhood of Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Precious

Precious

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry