Sort by

<3 has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Safe

Safe

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Piano

The Piano

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
26
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Chambermaid Lynn

The Chambermaid Lynn

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Serengeti Rules

The Serengeti Rules

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ellie Parker

Ellie Parker

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry