Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rodeo

Rodeo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside

Inside

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspect Zero

Suspect Zero

2004
×
★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Edit this entry  
19
The Divide

The Divide

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Moving On

Moving On

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eat

Eat

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Simone Barbès or Virtue

Simone Barbès or Virtue

1980
×
Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Give Me Pity!

Give Me Pity!

2022
×
Edit this entry  
27
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
High Art

High Art

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iris

Iris

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
Edit this entry  
18
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marlowe

Marlowe

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry