Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Time Is Up

Time Is Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Butler

Black Butler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry