fredito has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psychotic

Psychotic

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
TMNT

TMNT

2007
×
Edit this entry  
11
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
Edit this entry  
09
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Editing

Editing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Island

The Island

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hella Trees

Hella Trees

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry