• Ambulance

    ½

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Daughter

    ★★

  • The 355

    ★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Together

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Together Together

    ★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★