Sort by

Clementine has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry