Julie 🌹 has logged 77 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Witness for the Prosecution

The Witness for the Prosecution

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas & Co.

Christmas & Co.

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss

Miss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
J’irai mourir dans les Carpates

J’irai mourir dans les Carpates

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Missing

A Girl Missing

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Simply Black

Simply Black

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry