Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Boy

Wonder Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry