Brad has logged 468 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Body Puzzle

Body Puzzle

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tag

Tag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry