spiritgamer234 has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shake Hands With the Devil

Shake Hands With the Devil

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Virginia

Miss Virginia

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry