spiritgamer234 has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Them

Them

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beaning

The Beaning

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Hand Fart

Hand Fart

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lemon

Lemon

1969
×
Read the review Edit this entry  
30
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downtown '81

Downtown '81

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forgotten

The Forgotten

1959
×
Read the review Edit this entry  
24
The Age of Swordfish

The Age of Swordfish

1955
×
Read the review Edit this entry  
24
Orgosolo’s Shepherds

Orgosolo’s Shepherds

1958
×
Read the review Edit this entry  
24
Fishing Boats

Fishing Boats

1958
×
Read the review Edit this entry  
24
Insiang

Insiang

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easter in Sicily

Easter in Sicily

1955
×
Read the review Edit this entry  
23
A Day in Barbagia

A Day in Barbagia

1958
×
Read the review Edit this entry  
23
Surfarara

Surfarara

1955
×
Read the review Edit this entry  
23
The Most Beautiful

The Most Beautiful

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poison

Poison

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incoherence

Incoherence

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Read the review Edit this entry  
18
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry