Sort by

Spinal_Trap has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Man with the Screaming Brain

Man with the Screaming Brain

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
6-Headed Shark Attack

6-Headed Shark Attack

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hard Rock Zombies

Hard Rock Zombies

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer Eye

The Killer Eye

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Clint Howard Reboots Pippi Longstocking with Milla Jovovich and Fred Willard

Clint Howard Reboots Pippi Longstocking with Milla Jovovich and Fred Willard

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

×
Read the review Edit this entry  
26
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Shark Week 2.0

Jackass Shark Week 2.0

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Labyrinth 2

Labyrinth 2

×
Read the review Edit this entry  
19
Chapter 27

Chapter 27

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Munsters

The Munsters

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
My Wife Is Retarded

My Wife Is Retarded

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clerks III

Clerks III

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Accountant 2

The Accountant 2

×
Read the review Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Alley

Thunder Alley

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Preacherman

Preacherman

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
I Had A Bloody Good Time At House Harker

I Had A Bloody Good Time At House Harker

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry