Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien Apocalypse

Alien Apocalypse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Garden Tool Massacre

Garden Tool Massacre

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avatar 4

Avatar 4

2026
×
Read the review Edit this entry  
09
Avatar 3

Avatar 3

2024
×
Read the review Edit this entry  
09
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Panama

Panama

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Mountain Men

Mountain Men

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Master X: Axis Rising

Puppet Master X: Axis Rising

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Remote Control

Remote Control

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puppet Master: The Legacy

Puppet Master: The Legacy

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Betty White Goes Wild

Betty White Goes Wild

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Studio 666

Studio 666

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Little Bunnies

Happy Little Bunnies

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 3

Deadpool 3

×
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Call

Last Call

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Tricks

Dirty Tricks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Underdog

American Underdog

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry