Sort by

SpiderRider has logged 211 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of God

Portrait of God

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
À l'aventure

À l'aventure

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vulvina Queen of Ecstasy

Vulvina Queen of Ecstasy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ernest Goes to Jail

Ernest Goes to Jail

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

2022
×
Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry