Sort by
  • Barbie

  • Knock at the Cabin

  • Babylon

  • M3GAN

  • Black Adam

  • The Five Fingers of a Dog

  • Smile

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★★

  • Do Revenge

  • Catherine Called Birdy

  • Glass Onion

  • The Menu

  • See How They Run

  • Bros

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • Pearl

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★★

  • Sam Morril: Same Time Tomorrow

  • White Noise

  • Barbarian

  • 13: The Musical

    ★★

  • Skinamarink

  • Nope

  • Fourth of July

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★★

  • Vengeance

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★★

  • As We Hold Hands

  • The Northman

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • The Bubble

  • Deep Water

  • Bodies Bodies Bodies

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Father Stu

  • The Dropout

  • The Batman

  • Ms. Pat: Y'all Wanna Hear Something Crazy?

  • Emily the Criminal

  • Sharp Stick

  • Reno 911!: The Hunt for QAnon

  • Louis C.K.: Sorry

  • A Spy Movie

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

  • Actors

    ★★★★★

  • Madres

  • The Black Phone

  • Sam Morril: Full Capacity

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dear Evan Hansen

  • Shane Gillis: Live in Austin

    ★★★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

  • Spencer

  • The Power of the Dog

  • He's All That

  • Windows to the Soul

  • The Green Knight

  • Reclaiming Amy

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★★★