Sort by
  • The Sixth Sense

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • The Brood

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Up

    ★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ½

  • Candyman

    ★★★★★

  • They Live

    ★★★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★★

  • Tampopo

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★