Sort by

♠ Benja ♠ has logged 539 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Indian Runner

The Indian Runner

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Papillon

Papillon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
24
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Possible Worlds

Possible Worlds

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Manifesto

Manifesto

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Acute Misfortune

Acute Misfortune

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
F/X

F/X

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Brothers of the Head

Brothers of the Head

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Cooler

The Cooler

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Still Life

Still Life

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry