Sophie has logged 12 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Layla M.

Layla M.

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★
Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry