Sort by

SpencerWayne has logged 30 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tetris

Tetris

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
Edit this entry  
16
James Acaster: Make a New Tomorrow

James Acaster: Make a New Tomorrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
United 93

United 93

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry