Sort by

SpencerWayne has logged 331 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wish

Wish

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lords of Flatbush

The Lords of Flatbush

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sly

Sly

2023
×
Edit this entry  
05
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★½
Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Student of Prague

The Student of Prague

1913
×
★★★
Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shane Gillis: Beautiful Dogs

Shane Gillis: Beautiful Dogs

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Potato: The Story of The Wiggles

Hot Potato: The Story of The Wiggles

2023
×
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alps

Alps

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry